Showing posts with label London. Show all posts
Showing posts with label London. Show all posts

June 18, 2026

"Londonban hej, van számos utca..." - London I. rész

Rendhagyó bejegyzés a mai, hiszen a blogra általában csak könyves értékeléseket szoktam hozni - most azonban mesélek nektek pár sorban az élményeinkről, amiket Londonban szereztünk nemrég. 1 éve kezdtük tervezni, 1 évig gyűjtöttük a pénzt, hiszen már a kezdetekkor tudtuk, sejtettük: akármilyen szempontot is nézünk...London nem olcsó magyar pénztárcával, és ezzel már Lutonban szembesültünk, ahol leszállt a WizzAir gépe január 17-én, közel 3 óra utazás után. Az a kulturális sokk, amivel szembesül az, aki életében először utazik Londonba, egyszerűen leírhatatlan - nyugodtan kijelenthetjük, hogy az egy teljesen más univerzum. Gyakran hallom a sztereotípiákat, miszerint "a hülye angolok", "mit akarnak ezek reggelire babbal, paradicsommal, meg a gombával, nemhogy inkább egy jó lecsót ennének", "vezetni se tud, hát a másik oldalon ül", "még a teájába is tejet rak a marha", és még lehetne sorolni. Bár a tipikus angol reggelit egyikőnk sem merte, vagy akarta megkóstolni (én alapból nem kedvelem a babot és a kolbászt, párom jobban kísérletezget, de ezt a ziccert ő is kihagyta), inkább választottuk a sonkás-sajtos pirítóst és a narancslevet, azt kell mondjam, a tea tejjel összekeverve nem is rossz. :D (Update: másodjára is őrültek, de imádnivalóak.)
 

"Londonban hej, van számos utca..." - London II. rész


(: Íme, here we go again, egy rendkívül fárasztó, mégis tartalmas, élményekkel teli hét után. Eredetileg később (de valószínűleg még az idén) mentünk volna, aztán körülbelül 2 hónappal ezelőtt tudtam meg egy közösségi médiás bejegyzésből, hogy június 13-án tartják a katonai parádét a király, III. Károly születésnapja alkalmából. Mivel a jelenlegi Brit uralkodó, az egész királyi család, illetve az angol történelem rajongójának tartom magam, azonnal adta is magát az ötlet. Természetesen nem csak a Buckhingam - palotánál voltunk, 5 nap alatt elég sok mindenre jutott időnk (és még így sem mindenre, mert például a Harrodsba, vagy a London Dungeonba nem jutottunk el, viszont akadt olyan program, amire csak úgy elvetődtünk, előre nem volt betervezve.) El, vissza, ide - oda, amerre láttunk, még ezt is, még azt is, még a harmadikat is, de ha már itt vagyunk, még a negyediket is. :D Korábban is említettem, talán még az első bejegyzésben, hogy néha érdemes a szigorú menetrendet, felírt dolgokat kicsit elhagyni, és menni, amerre sodor a véletlen...mert abból születnek a legszebb emlékek.